Salça

Salça sayfamızda geleneksel yöntemlerle hazırlanmış Hatay’ın domates, tatlı biber ve acı biber salçalarını bulabilirsiniz.

Hatay yöresinden en değerli lezzetleri sunduğumuz sitemizde, mutfağın en önemli tatlandırıcılarından salça çeşitleri yer alıyor. Yörede yetiştirilen domates ve biberlerin geleneksel yöntemlerle işlenmesiyle hazırlanan salçalarımız kokusu ve yemeklerinizdeki aroması ile sizlere farkını gösterecektir.

Sitemizdeki domates salçaları, Hatay yöresinde yetiştirilen domateslerin kaynatılarak katkısız şekilde işlenmesiyle elde edilmiştir. Tatlı ve acı biber salçalarımızın hazırlığına ise Ağustos ayının sonlarına doğru iyice kızaran ve olgunlaşan biberlerin tarlalardan toplanması ile başlanır. Temizlenen ve yıkanan biberler güneşte kuruduktan sonra öğütücülerde öğütülür ve geniş bir tepside güneş altında kurutulur.

500 gr’dan 5 kg’a kadar özenle paketlenmiş Hatay salçalarımızı hem mutfağınızda kullanmak üzere satın alabilir, hem de sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Sitemizde salça alışverişinizin yanında Hatay yöresine ait özel lezzetleri ve özenle hazırladığımız cam kavanozda sunulan domates soslarını da Hataykoy.com olarak sizlerle buluşturuyoruz.
Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.